friidrottsanmälan


Friidrottsanmalan.se  är det största och bäst fungerande anmälningssystemet inom svensk friidrott.
Genom ett webformular får man in alla sina anmälningar till friidrottstävlingar och detta sparar mycket tid och resurser i din förening. Sidan genererar en startlist online och alla kan enkelt se vilka som anmält sig i respektive gren och även se tex års och person bästa för de aktiva.

När man har fått in alla sina anmälningar kan man direkt se antalet starter i respektive gren vilket förenklar arbetet med tidsprogram och man får ut listor som direkt kan importeras i olika resultathanteringssystem. För tillfället finns är systemet anpassat för HEGO, Windathletics, Arena och Victoria. Vill man ha en efen anpassning är det bara skicka över en exempelfil så anpassar vi efter den.

På detta sätt kan man förlänga anmälningstiden och korta ner hela prosessen och ge en förstaklassig service till deltagarna.

Se mer på friidrottsanmalan.se

Prislista:  
Tävling med upp till 1000 starter 625 kr
Tävling med mellan 1000-2000 starter 1250 kr
Uppläggning av tävling 625 kr
SM tävlingar och galor 1875 kr
   
Större tävlingar enligt offert  
   
Priser inkl moms  


Urval av uppdragsgivarna:









TävlingKlubbÅr
Svealandsmästerskapen Kil AIK 2014
IJSM-IUSM 08-fri 2014
Vinthundsvintern Studenternas FK 2014
Kils Inomhusspel Kils AIK 2014
TEAM sportia-spelen Kvarnsvedens IF 2014
Norrköping Indoor Games Norrköping FIK 2014
Inlagda Gurkspelen Västerås FF 2014
Sunna Open Karlskrona 2014
Örebro Indoor Games Örebro SK 2014
Surbulle Indoor Norrköping FIK 2014
Täby vinterspel Täby IS 2014
Tomtespelen Karlskrona 2013
Sayo indoor Turebergs FK 2013
TEAM sportia spelen Gotland FIF 2013
Stockholm Cup Final 08-fri 2013
Brommaspelen Bromma IF 2013
Gotlands Skol DM Gotlands FIF 2013
Kommunalmästerskap Stockholm Idrottsförvaltning 2013
Täby Open Täby IS 2013
Fredrikshovspelen Fredrikshovs FF 2013
Surbullespelen Norrköping FIK 2013
Tjejernas Kväll Sundbyberg SK 2013
Sommarspelen Studenternas FK 2013
Goliatspelen Kil 2013
Stjärnspelen Arvika 2013
FC Uppsala Uppsala IF 2013
Stefan Holm spelen Kil AIK 2013
Sayo Turebergs FK 2013
Tyresö Ungdoms och veteranspel Tyresö FF 2013
Distriktsfinaler 2013 Hammarby IF 2013
Klubbkampen Nacka-Värmdö Värmdö IF 2013
Sundbybergs Ungdomsspel Sundbyberg SK 2013
Turebergsstafetten Turebergs FK 2013
Formenkollen Väsby SK 2013
Kils Inomhusspel Kils AIK 2013
Löplabbets Resultattävling 2 Fredrikshovs FF 2013
Löplabbets Resultattävling 1 Fredrikshovs FF 2013
Vinthundsvintern Studenternas FK 2013
Scandic Indoor Games Huddinge AIS 2013
Örebro Indoor Games Örebro SK 2013
Surbulle Indoor Norrköping FIK 2013
Täby vinterspel Täby IS 2013
Sayo indoor Turebergs FK 2012
Första Chansen Huddinge 2012
Gotlands Skol DM 2013 Gotlands FIF 2012
Kommunalmästerskap Stockholm Idrottsförvaltning 2012
Tjejernas Kväll Sundbyberg SK 2012
Nynässpelen Nynäshamns SK 2012
Täby Open Täby IS 2012
Surbullespelen Norrköping FIK 2012
Junior-SM Turebergs FK 2012
Ungdoms-SM Väsby SK 2012
Friidrottskväll 3 (DM) Huddinge AIS 2012
Friidrottskväll 3 (DM) Huddinge AIS 2012
Veteran SM Kil AIK 2012
Stjärnspelen Arvika 2012
Friidrottskväll 2 (DM) Huddinge AIS 2012
Karlstad GP Svenska Friidrottsförbundet 2012
Sollentuna GP Svenska Friidrottsförbundet 2012
Friidrottskväll 1 (DM) Huddinge AIS 2012
Huddingespelen Huddinge AIS 2012
Göteborg GP Svenska Friidrottsförbundet 2012
Stefan Holmspelen/Goliat Kil AIK 2012
Sayo Turebergs FK 2012
Tyresö Ungdoms och veteranspel Tyresö FF 2012
Sätraspelen Hellas SoIK 2012
Edsvikparkstafett Turebergs FK 2012
Sundbybergs Ungdomsspel Sundbyberg SK 2012
Danderyds Ungdomsspel Danderyd SK 2012
Täby Vårspel Täby IS 2012
Turebergsstafetten Turebergs FK 2012
Bromma Spelen Bromma IF 2012
SAYO Indoor Turebergs FK 2011
Kommunmästerskap Stockholms kommun IS 2011
Gotlands Skol DM Gute IF 2011
Täby Open Täby IS 2011
Sjärnspelen Arvika 2011
Tjejernaskväll Sundbybergs IK 2011
DN Galan Youth Stadionklubbarna 2011
Kvällstävling stadion Hammarby friidrott 2011
Stefan Holmspelen Kils AIK 2011
Goliatspelen Kils AIK 2011
SAYO Turebergs FK 2011
Sollentuna Skolmästerskap Turebergs FK 2011
Brommaspelen Bromma IF 2011
Kvantumspelen Bålsta IK 2011
Sundbybergs U-spel Sundbybergs IK 2011
Lag-SM kval Turebergs FK 2011
Täby Vårmångkamp Täby IS 2011
Vårkastet Bålsta IK 2011
Turebergsstafetten Turebergs FK 2011
Edsvikens Parkstafett Turebergs FK 2011
IJSM 2011 08-fri 2011
XL Galan Löparkansliet 2011
Folksamspelen Kils AIK 2011
Örebro Indoor KFUM Örebro 2011
Hammarbyspelen Hammarby friidrott 2011
Raka Spåret Spårvgens FK 2011
Täby Vinterspel Täby IS 2011
Luciaspelen IFK Lidingö 2010
SAYO Indoor Turebergs FK 2010
Nordea Regionmästerskapen Huddinge 2010
Täby Open Täby IS 2010
Tjejernaskväll Sundbybergs IK 2010
Lag-SM Spårvägens FK 2010
DN Galan Youth Stadionklubbarna 2010
Kvällstävling stadion Hammarby friidrott 2010
Stefan Holmspelen Kils AIK 2010
Goliatspelen Kils AIK 2010
SAYO Turebergs FK 2010
Sollentuna Skolmästerskap Turebergs FK 2010
Brommaspelen Bromma IF 2010
Kvantumspelen Bålsta IK 2010
Sundbybergs U-spel Sundbybergs IK 2010
Täby Vårmångkamp Täby IS 2010
Turebergsstafetten Turebergs FK 2010
ISM 2010 08fri. 2010
Raka Spåret Spårvgens FK 2010
Täby Vinterspel Täby IS 2010
Löplabbet Games IFK Lidingö 2009
SAYO Indoor Turebergs FK 2009
Täby Open Täby IS 2009
Tjejernaskväll Sundbybergs IK 2009
Nynässpelen Ösmo friidortt 2009
DN Galan Youth Stadionklubbarna 2009
SAYO Turebergs FK 2009
Sollentuna Skolmästerskap Turebergs FK 2009
Sundbybergs U-spel Sundbybergs IK 2009
Täby Vårmångkamp Täby IS 2009
Raka Spåret Spårvgens FK 2009
Täby Vinterspel Täby IS 2009
Löplabbet Games IFK Lidingö 2008
SAYO Indoor Turebergs FK 2008
Täby Open Täby IS 2008
Skol-SM Turebergs FK 2008
DN Galan Youth Stadionklubbarna 2008
USM Täby IS 2008
Täby Vårmångkamp Täby IS 2008
Täby Vinterspel Täby IS 2008
Löplabbet Games IFK Lidingö 2007
Täby Open Täby IS 2007
Täby Vinterspel Täby IS 2007
Löplabbet Games IFK Lidingö 2006
Löplabbet Games IFK Lidingö 2005